Czy można pić alkohol przy nietolerancji glutenu?

Dieta bezglutenowa wymaga nieustannej ostrożności przy wyborze produktów. Czy alkohol należy wykluczyć z diety? Odpowiedź znajdziesz w naszym poradniku.

Dieta bezglutenowa wymaga nieustannego sprawdzania etykiet i ostrożności przy wyborze produktów. Ostrożność należy zachować także podczas wyboru produktów naturalnie pozbawionych glutenu. Jak jest w przypadku alkoholi? Czy piwo z jęczmienia i żyta należy całkowicie wykluczyć z diety? A co z winem lub wódką, którą również produkuje się ze zbóż glutenowych? W tym wpisie nieco więcej o alkoholach na diecie bezglutenowej.

Alkohole wysokoprocentowe na diecie bezglutenowej

Produkty bez glutenu dzielimy na te, które naturalnie są go pozbawione i te, które w procesie produkcji zostały oczyszczone z tego białka. Do tych drugich należą m.in. alkohole wysokoprocentowe, które zostały poddane przemysłowej destylacji i rektyfikacji. W czasie tych procesów alkohol jest oczyszczony z wielu substancji m.in. glutenu. Do bezpiecznych dla osób z celiakią i nietolerancją glutenu alkoholi wysokoprocentowych należą więc:

  • czysta wódka
  • whisky
  • spirytus
  • nalewki
  • rumy
  • rakija
  • koniaki
  • tequila
  • gin

Na co należy jednak zwrócić szczególną uwagę? Na jakość tych produktów. Wybieraj wódki wysokiej jakości, czyste i pozbawione np. zboża w środku. W alkoholach wysokoprocentowych gluten może zostać wprowadzony do produktu przez dodatek barwników, aromatów i innych substancji. Z tego względu unikaj kolorowych wódek i likierów. Niewskazane jest także picie bimbru domowej produkcji. Nie jesteś w stanie sprawdzić poprawności przeprowadzonej destylacji, dlatego nie możesz mieć pewności, że w alkoholu nie ma glutenu.

Alkohole niskoprocentowe na diecie bezglutenowej

Częściej sięgamy po alkohole niskoprocentowe. Na przyjęciu ze znajomymi możesz podać żywność bezglutenową, której jesteś pewien. Jednak co z napojami alkoholowymi np. piwem czy winem?

Piwo jest wytwarzane na bazie słodu jęczmiennego lub żytniego, chmielu i drożdży. Z tego względu od razu powinno być wykluczone z diety osoby chorej na celiakię. Jednak na półce sklepowej możesz znaleźć piwa bezglutenowe z symbolem przekreślonego zboża. Jak to jest możliwe i czy te produkty na pewno są bezpieczne?

Piwo bezglutenowe, tak jak zwykłe, tworzone jest na bazie zbóż glutenowych. Ilość glutenu w tych zbożach została jednak zminimalizowana dzięki specjalnym procesom produkcyjnym. Według prawa produkt bezglutenowy nie może zawierać więcej niż 20 mg glutenu. Jest to ilość bezpieczna dla osób z celiakią i nietolerancją glutenu.

Wina i cydry wytwarzane są na bazie soku z owoców. Naturalnie powinny być pozbawione glutenu. Jednak w ich przypadku białko to może zostać wprowadzone wraz z dodatkami, jak w przypadku kolorowych wódek. Unikaj więc cydrów, win, win musujących i miodów zawierających barwniki czy aromaty.

Wszelkie produkty z licencją przekreślonego kłosa są wymienione na stronie AOECS (Association of European Coeliac Societies). Znajdziesz tam także zagraniczne wyroby alkoholowe. Z kolei wykazu polskich produktów w tym piw bezglutenowych szukaj na stronie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Osoby z celiakią i nietolerancją glutenu muszą wybierać jedynie wysokiej jakości i pochodzące z bezpiecznego źródła produkty oraz napoje. Dotyczy to także alkoholi. Należy pamiętać, że produkty bezpieczne dla osób z celiakią np. czyste wódki, nie muszą takie być dla osób z alergią na gluten. W tym schorzeniu niepożądane reakcje może wywoływać nie gluten a inna substancja zawarta w zbożach.

Skomentuj artykuł

Zamknij
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.